Yhteystiedot

Hallitus v. 2022

Varsinaiset Jäsenet Koulu Varajäsenet Koulu
Ojala Tanja pj. Niittyl. koulu 1-6

Sivonen Jenna Tulliportin normaalikoulu Kiiski Mikko Pyhäselän koulu
Hirvonen-Hukka Teija Jäsensihteeri Saastamoinen Laura Lyseon peruskoulu
Väisänen Jaakko Tulliportin normaalikoulu Joenväärä Sari Lyseon peruskoulu
Kasurinen Antti Nepenmäen koulu Tiippana Anu Pielisjoen koulu
Martikainen Sanni-Kaisa
Keijonen Anna Rantakylän normaalikoulu
Leinonen Mika Aikuislukio Litja Kari Lyseon peruskoulu
Matveinen Tiina Rantakylän normaalikoulu Malinen Hanna-Kaisa Mutalan koulu
Rauma Riitta Lyseon lukio Westman Maria Karsikon koulu

Hämäläinen Auli

Rekivaaran koulu

Tahvanainen Aija Pyhäselän koulu
Heikkinen Asta
Utran koulu
Hulmi Henna Utran koulu
Nilsen Tanja Reijolan pk Leinonen Piia Sinkkolan pk
Suvanto Maria
Soutajanpuiston pk.
Vänttinen-Parkkonen Jonna Jukolan päiväkoti

Kokouksiin kutsuttuna Pauli Raappana (työsuojeluvaltuutettu/ysi), Päivi Turunen (työsuojeluvaltuutettu/vaka), Kirsi Vuori (pääluottamusmies/ysi), Heidi Pakarinen (pääluottamusmies/vaka)

Lastentarhanopettajien tiedottajana toimii Pia Väänänen, pia.vaananen@joensuu.fi.


JUKO RY:N PÄÄLUOTTAMUSMIES:

KIRSI VUORI
Rantakatu 20, henk.yksikkö
80100 Joensuu
puh. 0500 577 816


OPETUSALAN LUOTTAMUSMIESTEN KANSLIATUNNIT:

TERO KEMILÄINEN

puh. 050-562 5942

Karsikon koulu, Sirkkala
Tero.Kemilainen@joensuu.fi
peruskoulu

Kansliatunti: pe klo 8-9



MIKA LEINONEN (VaraPLM)

Heinävaaran koulu

Mika.Leinonen@edu.joensuu.fi

peruskoulu
kansliatunti: ke klo 12.20-13.20


KARI LITJA
Joensuun Lyseon peruskoulu
kansliatunti: ma klo 12-13




Tanja Ojala
OAJ Joensuu pj
puh.050 5934 472
Niittylahden koulu Tanja.Ojala@edu.joensuu.fi
peruskoulu kansliatunti: ke klo 13.30-14.30




JUHA PIHLMAN
puh. 040 037 8002
Joensuun lyseon lukio juha.pihlman@edu.joensuu.fi
lukio kansliatunti pe klo 14.15 - 15.15




MARI HÄMÄLÄINEN puh. 044 020 9778
Mutalan koulu

mari.hamalainen@edu.joensuu.fi

kansliatunti: ti 13-14













TYÖSUOJELUVALTUUTETTU:
PAULI RAAPPANA (koulut yms.)
Rantakatu 20, Henk.yksikkö
puh.050 421 0016

Pauli.Raappana@joensuu.fi



Yhteysopettajat:

Koulu Yhteysopettaja Sähköpostiosoite
Enon koulu Merilä Tiina tiina.merila@edu.joensuu.fi
Hammaslahden koulu Reijonen Mari mari.reijonen@edu.joensuu.fi
Iiksenvaaran koulu Pitkänen Tiina tiina.pitkanen@edu.joensuu.fi
Itä-Suomen koulu Punkari Saku saku.punkari@itasuomenkoulu.fi
Kanervalan koulu 1-6
Meriläinen Iiro
iiro.merilainen@edu.joensuu.fi
Karhunmäen koulu
Elokivi Sari
sari.elokivi@edu.joensuu.fi
Karsikon koulu 1-6 Kemiläinen Tero tero.kemilainen@joensuu.fi
Heinävaaran koulu Kurki Mia mia.kurki@edu.joensuu.fi
Kiihtelysvaaran koulu Hirvonen Anu anu.hirvonen@edu.joensuu.fi
Louhiojan koulu Markkanen Asta asta.markkanen@edu.joensuu.fi
Lyseon lukio Sirpa Frondelius sirpa.frondelius@edu.joensuu.fi

Lyseon peruskoulu 7-9 Litja Kari kari.litja@edu.joensuu.fi
Marjalan koulu 1-4 Kinnunen Sanni-Kaisa sanni-kaisa.kinnunen@edu.joensuu.fi
Mutalan koulu Malinen Hanna-Kaisa hanna-kaisa.malinen@edu.joensuu.fi
Nepenmäen koulu Lehmus Johanna johanna.lehmus@edu.joensuu.fi
Niittylahden koulu Hakulinen Päivi paivi.hakulinen@edu.joensuu.fi
Noljakan koulu Markkanen Erja erja.markkanen@edu.joensuu.fi
Tulliportin koulu 7-9 ja lukio Väisänen Jaakko
jaakko.vaisanen@uef.fi
Tulliportin koulu 1-6 Sivonen Jenna jenna.sivonen@uef.fi
Pataluodon koulu Laukkanen Jari jari.laukkanen@edu.joensuu.fi
Pielisjoen koulu Tiippana Anu anu.tiippana@edu.joensuu.fi
Pyhäselän koulu Tahvanainen Aija aija.tahvanainen@edu.joensuu.fi
Pyhäselän lukio Kiiski Mikko mikko.kiiski@edu.joensuu.fi
Rantakylän normaalikoulu Keijonen Anna anna.keijonen@uef.fi
Reijolan koulu 1-6 Kauppinen Minna
minna.kauppinen@edu.joensuu.fi
Rekivaaran koulu 1-6 Hämäläinen Auli auli.hamalainen@edu.joensuu.fi
Seutuopisto
Suhmuran koulu 1-6 Hyttinen Sari sari.hyttinen@edu.joensuu.fi
Steinerkoulu Koskinen Sari sari.koskinen@jnssteiner.fi
Tikkamäen koulu

Tuupovaaran koulu Niemeläinen Katja katja.niemelainen@edu.joensuu.fi
Uimaharjun koulu 1-9 Hattunen Maritta
maritta.hattunen@edu.joensuu.fi
Utran koulu Hulmi Henna henna.hulmi@edu.joensuu.fi
Yhteiskoulun lukio Rauma Riitta riitta.rauma@edu.joensuu.fi
Varhaiskasvatus etunimi.sukunimi@joensuu.fi
Engl.leikkikoulu Kiiskinen Marita
Hammaslahden pk Hujala Jaana
Hukanpesän pk Juvonen Miia
Kaislan pk Tervo Anna-Leena
Kanervalan pk Kolehmainen Anne

Linnunlahden pk Salmi-Hakkarainen Jaana
Marjalan pk Sivula Paula
Niittylahden pk Kemppinen Kirsi
Pajakadun pk Heiskanen Miia
Pataluodon pk Turunen Päivi
Penttilän ja Petäikkölän pk
Hirvonen Minna
Petäikkölän pk Päivänurmi Niina
Sinkkolan pk Leinonen Piia